Podsumowanie roku 2016

27.01.2017 - 08:23

Koniec roku już niebawem, zanim więc zaczniemy witać 2017, warto jeszcze na chwilę zatrzymać się przy tym, co działo się w ostatnich dwunastu miesiącach. Przygotowaliśmy dla Państwa krótkie podsumowanie tego, co spotkało nas w tym mijającym roku, jakże pomyślnym dla naszej firmy.

Rok 2016 to czas intensywnego rozwoju Power-Tech, wzrosło więc zapotrzebowanie na kolejnych pracowników, którzy z pełnym zaangażowaniem przyczynialiby się do sukcesu. Zatrudnienie w naszej firmie wzrosło o 20 %.

 

W ostatnich dwunastu miesiącach odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2015. Sprzedaż wycinarek laserowych wzrosła o 35 %. Zunifikowane działania i poszerzanie kontaktów zagranicznych oraz wsparcie dla dilerów odbiło się na 75 procentowym wzroście eksportu.

 

Za granicą byliśmy szczególnie aktywni w ostatnich dwunastu miesiącach. Nasza maszyna EAGLE iNspire 1530 6kW stanęła w showroomie Elbe w Izraelu. Pierwsza wycinarka laserowa naszej produkcji została sprzedana na rynek w Indiach.

 

’Rok 2016 był przełomowy. Dodaliśmy do oferty nowe maszyny, autorską głowicę tnącą, oprogramowanie i dotarliśmy na kolejne rynki zagraniczne. Nie udałoby nam się tego osiągnąć bez dobrze dobranego zespołu specjalistów. Pozycja firmy jest osiągnięciem nas wszystkich, ciągle jesteśmy głodni sukcesów. Ludzie są motorem każdego przedsiębiorstwa i to, w którym miejscu jesteśmy jest właśnie ich zasługą.’’ – Janusz Marcin Ejma, właściciel Power-Tech.

 

W tym roku odbyło się kilka znaczących premier dla naszej firmy. Pierwszą z nich było oprogramowanie eRS do kontrolowania przebiegu produkcji oraz Drop & Cut ułatwiające docinanie elementów z pozostałości blachy. Zaprezentowaliśmy je na targach STOM-2016 w Kielcach. W czerwcu uczestniczyliśmy w ITM Polska 2016, gdzie zadebiutowaliśmy z nową serią ekonomicznych wycinarek EAGLE eSmart.

 

Punktem kulminacyjnym na targowej mapie okazał się Hanower i EuroBLECH 2016. Jako pierwsi na świecie zaprezentowaliśmy wycinarkę laserową 12kW oraz autorską głowicę eVa.

 

 

Warto pamiętać, że w tym roku obchodziliśmy swoje dziesięciolecie obecności na rynku wycinarek laserowych. Dzisiaj możemy pochwalić się świetnie wyposażonym parkiem maszynowym, nowoczesnymi halami produkcyjnymi i wykwalifikowaną, doświadczoną załogą.

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Pan Radosław Brzózka z programu „Jak to działa? Fundusze Europejskie” telewizji TVP zainteresował się naszą firmą. Wspólnie przygotowaliśmy program dotyczący wykorzystywania funduszy europejskich w celu rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw. Program można zobaczyć na oficjalnej stronie telewizji polskiej.

 

Działo się w tym mijającym 2016 roku, jak sami widzicie, naprawdę wiele. Jesteśmy zadowoleni, że zrealizowaliśmy swoje założenia i przygotowaliśmy plan rozwoju, by ten nadchodzący rok był co najmniej tak samo owocny - o ile nie lepszy.

 

Życzymy wszystkim naszym Klientom pomyślności i samych sukcesów zarówno tych zawodowych, jak i osobistych.

cofnij

Skontaktuj się

ul. Nowomiejska, 78-600 Wałcz